Tales Of Pirates


#1 2017-01-09 12:00:22

akwarystyka

http://i14.tinypic.com/5xh5jm0.jpg

Zarejestrowany: 2017-01-09
Posty: 4
Punktów :   

"500 plus dla przedsiębiorców"

Dobra zmiana wprowadziła od 1 stycznia br. zapis o zwolnieniu z konieczności wieloletniej amortyzacji zakup maszyn i urządzeń od 10 do 100 tyś zł. Możliwość jednorazowej amortyzacji obejmuje grupy środków trwałych:
3  KOTŁY I MASZYNY ENERGETYCZNE
4  MASZYNY, URZĄDZENIA I APARATY OGÓLNEGO ZASTOSOWANIA
5  MASZYNY, URZĄDZENIA I APARATY SPECJALISTYCZNE
6  URZĄDZENIA TECHNICZNE
Zgodnie z tym zakup domku kempingowego, maszyny budowlanej, czy rolniczej będzie można zamortyzować jednorazowo w całości co da nam jakieś 17 % zysku. Wprawdzie obecnie ustawy przewidują możliwość skorzystania przez małych podatników z jednorazowej amortyzacji do kwoty 50 tys. euro, jednakże skorzystanie z tej możliwości związane jest z wystąpieniem o pomoc de minimis, która wymaga wypełnienia dodatkowych formularzy,a domyśle kilku kontroli szukających haków. Oczywiście należy pamiętać ze środek trwały musi służyć działalności gospodarczej. Więc zamiast psa można kupić przyczepę kempingową służącą za stróżówkę, turbinę wiatrową by uzyskiwać prąd, czy kultywator rolniczy do orania działki na której mamy warsztat by nie zarastała chwastami i nie straszyła klientów http://www.mascus.pl/rolnictwo/uzywane-kultywatory . Sprawa kultywatora nie jest bez znaczenia bo działki nieodrolnione wymagają utrzymania w stanie nie pozwalającej ich degradacji, więc zniknie konieczność najmu traktorzystów do orania naszej działki.

Offline

 

#2 2018-04-14 10:39:17

tukan

http://i14.tinypic.com/5xh5jm0.jpg

Zarejestrowany: 2016-06-11
Posty: 6
Punktów :   

Re: "500 plus dla przedsiębiorców"

Niedawno słyszałem wypowiedź jednego z polityków partii rządzącej który tłumaczył że prawo w Polsce ma charakter "dynamiczny". Myślę, że w ostatnich trzech latach wszystko w Polsce ma charakter dynamiczny. To powoduje że konieczne jest stałe śledzenie zmian w przepisach, a gdy się prowadzi działalność gospodarczą, zmian w ordynacji podatkowej http://www.zasadyogolne.info/2017/12/or … ejsze.html . Jak również tendencji w projektach które być może wejdą w życie. Umożliwia to między innymi blog o podatkach i działalności gospodarczej Zasady Ogólne. Co do 500+ dla firm to sporo się zmienia. Wchodzi w Życie konstytucja biznesu gdzie nowe firmy mają teoretycznie kilka ułatwień. Teoretycznie, bo przepisy które mają zmieniać coś na korzyść cofają ułatwienia z czasów rządów PO.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB Tibia11 Forum o Heroes 3 www.rumble-fighter.pun.pl Shizmo - Portfolio

Przenieś do

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora